top of page
Search
  • Writer's pictureAnna Schreibert

10 moich (świętych) zasad – część II

Updated: Aug 22, 2021

Dziękuję, że doszedłeś do tego miejsca – kolejnej porcji moich rozważań. Oto ciąg dalszy 10-ciu przykazań, prawd, według których żyję.6) Najważniejsza jest miłość.

Żyję kierując się miłością i obserwuję miłość wokół mnie. Wierzę, że miłość jest jedynym uczuciem nam nadanym. Wszystko co robimy, jak żyjemy, w co wierzymy, ma swój początek i koniec w miłości. Nienawiść wynika z miłości – nie możesz nienawidzieć, jeżeli nie kochałeś. Z miłością się rodzimy, jest ona przypisana naszej duszy (traktuje duszę jako pewnik), ciągnąc filozoficzną analizę, miłość jest duszą!


Zawsze wierzyłam, że gdyby ludzie się tylko kochali, nie byłoby wojen.


Popieram miłość w każdej jej formie. To nawet nie tak, dla mnie miłość nie ma formy. Miłość to najczystsza i najbardziej człowiecza cecha.

Jeżeli kochasz siebie, kochasz świat, który Cię otacza. Jeżeli nie kochasz tego, co dookoła Ciebie, to mimo, że jest mi z tego powodu smutno, to cieszę się, że czytając ten tekst masz szansę zrozumieć, gdzie jest problem.


Miłość to życie, to sens życia. Miłość to jedyne uczucie, które jednym słowem w pełni i dogłębnie definiuje człowieka.

Jestem za tym, aby to przyswoić!


When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. – Jimi Henrix.


7) Moc jest we mnie.


Zdumiewa mnie, jak bardzo nie zdajemy sobie sprawy z własnej mocy. Smuci mnie to i przeraża zarazem. Przecież nikt nie chce spotkać się oko w oko z kimś, kto trzyma w ręku broń i kompletnie nie wie, jak się nią posłużyć, jak ona działa. Tak postrzegam większość ludzi.

Mamy w sobie ogromną siłę, wewnętrzną energię, która może czynić cuda i nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Ja bardzo bym chciała, żebyśmy wszyscy w to uwierzyli.


SIŁA JEST W NAS!


Możemy mieć cokolwiek chcemy, jeżeli to zrozumiemy i tego zapragniemy. I nawet jeżeli może się to wydawać sekciarską paplaniną, to spróbuj!

Moja mama powiedziała mi któregoś dnia: Wszyscy mają marzenia, ale wydaje się, że Ty jedna je realizujesz.

Cokolwiek wymyśliłam sobie 10 lat temu, dzisiaj się dzieje. Nie dlatego, że jestem lepsza niż inni. Nie jestem. Ja po prostu nie mam watpliwości, że to co chcę się wydarzy.


Ja bezgranicznie wierzę w siebie i ta wiara spełnia moje marzenia.


No one is you and that is your power!


8) Nie oceniam nikogo.


Każdy z nas ma swój własny bagaż doświadczeń. Nie mamy pojęcia kim są i przez co przeszli ludzie, których mijamy na ulicy. Od lat staram się i każdego dnia pracuję nad tym, by nikogo nie oceniać, nie wyciągać pochopnych wniosków.


Chciałabym przez chwilę odnieść się do Polaków, bo boli mnie ta narodowa, wynikająca bardziej z bezmyślności niż bezsercowości, często nieludzka wręcz i okrutna bezpodstawna ocena bliźniego.


Nie możemy być w butach sąsiada, nie możemy nawet być w kapciach brata, a jednak przeciętny Polak nie ma problemu by skrytykować, podsumować, wyrazić najczęściej nieprzychylną opinię.


Tylko, że nikt nie pytał o opinię!


Jezeli skończyłeś 5 lat, to powinieneś już wiedzieć, że nie mówi się, kiedy nie pytają. Tak wychowujemy dzieci!

Więc nie wiem skąd Polacy mają wewnętrzne przeświadczenie, że wyrażanie własnej, niepożądanej przez nikogo opinii świadczy o prawdomówności i szczerości, jest wynikiem najlepszych chęci.


Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Tak mawiała moja babcia i ja jej wierzę.


Nie oceniam! I proszę, wstrzymajcie się od szczerych opinii.

One ranią jak sztylety wbite głęboko w serce. Są tacy, którzy tego nie przeżyją.


Everybody’s got something!


9) Nie chcę i nie mogę nikogo zmienić.


Jako młoda kobieta wierzyłam, że moge GO zmienić. Wydawało mi się, że moja miłość, to, co mamy tak bardzo wyjątkowego, to jest wystarczająca motywacja, to GO zmieni.


BŁĄD!


Nie mogę nikogo zmienić!

Jedyna osoba, która może zmienić mnie, jestem JA!

Jedyną osobą, która może zmienić jego, jest ON!


Mogę MU pokazać jak bardzo GO wspieram, jak w NIEGO wierzę. Mogę MU parzyć kawę z rana i gotować obiad po południu.

Jeżeli jest problem, to nie rozwiąże go ani najlepsza kawa, ani stek podawany co wieczór.


Zmiana jest bardzo personalnym przedsięwzięciem. Myślę nawet, że prawdziwa zmiana dokonuje się na pustyni, w absolutnym poście, bez kawy. Zmiana to destrukcja, zburzenie starego reżimu, szok, który należy pokonać w walce jeden na jednego – ja sam ze sobą.


Nie chcę nikogo zmieniać!


Mogę tylko pomóc wybrać skuteczną broń do tej bohaterskiej walki.


You learn in life that the only person you can really correct, and change is yourself. – Katherine Hepburn


10) Najcenniejszy jest czas.


Jeżeli mnie znasz, albo czytasz to, co piszę, to wiesz, że nie ma dla mnie nic cenniejszego w życiu niż czas (możesz o tym więcej przeczytać tutaj).

Czas mnie testuje. Codziennie muszę zdecydować, co jest ważne, a co ważniejsze.

Jak ważna jestem dla osób w moim świecie, definiuję poprzez czas: ile czasu jesteś w stanie mi poświęcić? Czy odbierasz telefon, gdy dzwonię? Która minutą Twego życia jestem w tych 1440 minutach każdego dnia?


Czas wyznacza kierunek, przyszłość. Czas uspakaja przeszłość.

Czas przyzwala na związki międzyludzkie.


Spotykamy mnóstwo ludzi w tym życiu. Ci, którzy w nim pozostaną, albo odcisną piętno na naszej egzystencji, to ci, których spotkaliśmy w odpowiednim czasie.

Czas jest niesprzyjającym, bądź wybitnie przychylnym aspektem naszego przeżywania życia.

Czynnik czasu pozwala na zawieranie przyjaźni, kształtowanie relacji i planowanie wspólnego życia, bądź odwrotnie – niesprzyjające okoliczności ruinują przyjaźnie, rozdzierają nam serce i popychają w ciemne tunele życia.


Według mnie, czas jest jak żaglowa łódź, na której płyniesz przez życie – musisz wykorzystać każdy powiew wiatru, jeżeli chcesz osiągnąć zamierzone cele. Rozumienie tego przynosi wewnętrzny spokój.


To tyle!


Doszłam do końca moich rozważań, analizy 10-ciu prawd według których żyję.

Dzięki sumiennemu stosowaniu tych zasad poprzez ponad 20 lat, posiadam coś, czego nie można kupić za żadne pieniądze świata. Posiadam wewnętrzne przekonanie, że jestem dokładnie tym, kim powinnam być. Przekłada się to na poczucie przyjaźni ze sobą, na bezgraniczną wiarę, że świat mnie kocha, ceni i lubi dokładnie taką, jaka jestem.

Wierzę, że jestem wystarczająca!


Jakie są Twoje prawdy?


You change the world by being yourself. – Yoko Ono

53 views

Comentários


bottom of page